ProQuest a Google spolupracují, aby zlepšili pracovní tok vědeckých pracovníků

27.3.2015

ProQuest umožní vyhledávači Google Scholar zařadit do rejstříku plný text obsahu svého odborného časopisu, čímž zlepší výsledky vědecké práce. Tento projekt posune digitalní knihovny o velký kus dále. Práce je v plném proudu a společnost očekává, že do třetí čtvrtiny roku 2015 budou mít uživatelé zahajující výzkum v Google Scholar přístup k odbornému obsahu přes ProQuest.

„V ProQuestu navrhujeme takové řešení, která našim koncovým uživatelům a zákazníkům usnadňují přístup. To často znamená spojovat se s jinými poskytovateli vyhledávacích nástrojů, aby byla naše řešení hodnotnější a slučitelnější," řekl Kurt Sanford, výkonný ředitel ProQuestu. „Náš vztah s Googlem je nejposlednější příklad činnosti, které děláme, abychom badatelům ulehčili dostat se k obsahu sbírek bez ohledu na to, kde se svým výzkumem začínají.

Spolupráce mezi Googlem a ProQuestem umožňuje ověřeným uživatelům ProQuestu být rozpoznáni, když vyhledávají pomocí Google Scholar a přímo připojeni k plným textům odborného obsahu. Nerozpoznaní uživatelé budou odkázáni na stránku s úryvkem nebo obrázkem titulní strany, čímž jsou chráněna autorská práva. K přečtení plného textu knihy se bude každý uživatel muset prokázat.


Dohoda s Googlem je jen jedna ze sérii spolupráce, který má ProQuest s jinými poskytovateli informací. Od roku 2014 pracuje s Ex Libris na umožnění vzájemné spolupráce objevů společností a systemů správy. Roku 2013, ProQuest a OCLC začali s rozsáhlou spoluprácí, kterou sdílí metadata pro eknihy a obsah odborných deníků.
O ProQuest


ProQuest pojí lidi s prověřenými, spolehlivými informacemi. Jako klíč k serióznímu výzkumu, produkty společnosti jsou bránou ke světovým znalostem včetně disertací, vládních a kulturních archivů, zpráv, historických sbírek a dostupnosti e-knihy. Technologie ProQuest slouží uživatelům napříč kritických bodů ve zkoumání, pomáhá jim objevovat, mít přístup, sdílet, vytvářet a shromažďovat informace.